Facebook
Twitter
YouTube
Steam
Feed
Aplikacja Save!Project
dla Windows
Aplikacja Save!Project
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.
Rozumiem, nie pokazuj tej informacji ponownie.
Zarejestruj się Zaloguj się Jesteś członkiem naszej społeczności?

Oculus zamierza wydać tańszy zestaw nie wymagający komputera do działania

Cardi / 2017-07-13 / Sprzęt
Dziś wirtualna rzeczywistość to wciąż zabawa dla bogatych: do kosztującego 450 euro zestawu trzeba doliczyć sprzęt, który to wszystko udźwignie, co sprawia, że cena się na dobrą sprawę podwaja. Jednak w przyszłym roku sprzęt Oculusa ma być dostępny niemal dla każdego.

Sprawi to nowym model Rift, który nie tylko będzie kosztować zaledwie 200 dolarów, ale też nie będzie wymagać do działania stacjonarnego sprzętu. Jak powiedział Mark Zuckerberg, właściciel Facebooka i od pewnego czasu także Oculusa "wierzymy, że to będzie właśnie właściwa cena aby zachęcić wszystkich to wejścia w świat wirtualnej rzeczywistości". Nienazwany jeszcze sprzęt ma zapełnić lukę pomiędzy low-endowymi apkami typu Samsung VR a high-endowym Riftem.

Oculus zamierza wydać tańszy zestaw nie wymagający komputera do działania - Obraz 1


Jak dla mnie, wszystko rozbije się o to, jakie możliwości będzie dawać podobny sprzęt. Jeśli jednak nie będą one śmiesznie niskie, to zapewne wielu konsumentów pomyśli sobie "a czemu nie spróbować?" i szarpnie się na nowy zestaw Oculusa (dla dzieci w ramach Komunii albo Gwiazdki, by potem oczywiście zakosić dla siebie ;) )

[źródło: Oculus]

Komentarze

Dodaj nowy komentarz:

Reklama

Najnowsze

2017-07-21 / Sprzęt Nintendo pracuje nad N64 Classic Mini? / Gdy pojawiły się informacje o tym, że Nintendo opatentowało kontroler do N64, w sieci zawrzało - czyżby był to zwiastun wypuszczenia nowej wersji tej kultowej konsoli? Biorąc pod uwagę ...
2017-07-21 / Inne Raport finansowy Microsoftu wskazuje, że sytuacja firmy jest stabilna / Dobrozła wiadomość dla Microsoftu (albo zładobra): jak pokazuje raport budżetowy za rok fiskalny 2017, amerykańska firma radzi sobie całkiem nieźle, lekko poprawiając wyniki w wielu ...
2017-07-21 / Inne Quick Save 1449 / Ave! Dzisiaj szybciutki Quick Save - powód prozaiczny. Po prostu boję się, że w każdej chwili może paść źródło życia, czyli Internet. Albo prąd.
Pokaż pełną listę

Najpopularniejsze

2013-12-27 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 2 - Konflikt pokoleń / Jeszcze nie zdążyliśmy się dobrze pożegnać ze świętami, a już wita nas weekend.
2013-12-20 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 1 - Kwestia sporna / Ogłoszono weekend, więc wszyscy odetchnęli z ulgą. Można wreszcie wyjść na piwo z przyjaciółmi, pojechać na koncert, albo po prostu zasiąść do ulubionej gry.
2014-01-10 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 4 - Nihil novi / Salvete! Przyznam, że nie mogłem doczekać się nowego odcinka Nerdala i Haxora, no i oczywiście się nie zawiodłem.
Pokaż pełną listę

Reklama