Facebook
Twitter
YouTube
Steam
Feed
Aplikacja Save!Project
dla Windows
Aplikacja Save!Project
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.
Rozumiem, nie pokazuj tej informacji ponownie.
Zarejestruj się Zaloguj się Jesteś członkiem naszej społeczności?

Oculus zamierza wydać tańszy zestaw nie wymagający komputera do działania

Cardi / 2017-07-13 / Sprzęt
Dziś wirtualna rzeczywistość to wciąż zabawa dla bogatych: do kosztującego 450 euro zestawu trzeba doliczyć sprzęt, który to wszystko udźwignie, co sprawia, że cena się na dobrą sprawę podwaja. Jednak w przyszłym roku sprzęt Oculusa ma być dostępny niemal dla każdego.

Sprawi to nowym model Rift, który nie tylko będzie kosztować zaledwie 200 dolarów, ale też nie będzie wymagać do działania stacjonarnego sprzętu. Jak powiedział Mark Zuckerberg, właściciel Facebooka i od pewnego czasu także Oculusa "wierzymy, że to będzie właśnie właściwa cena aby zachęcić wszystkich to wejścia w świat wirtualnej rzeczywistości". Nienazwany jeszcze sprzęt ma zapełnić lukę pomiędzy low-endowymi apkami typu Samsung VR a high-endowym Riftem.

Oculus zamierza wydać tańszy zestaw nie wymagający komputera do działania - Obraz 1


Jak dla mnie, wszystko rozbije się o to, jakie możliwości będzie dawać podobny sprzęt. Jeśli jednak nie będą one śmiesznie niskie, to zapewne wielu konsumentów pomyśli sobie "a czemu nie spróbować?" i szarpnie się na nowy zestaw Oculusa (dla dzieci w ramach Komunii albo Gwiazdki, by potem oczywiście zakosić dla siebie ;) )

[źródło: Oculus]

Komentarze

Dodaj nowy komentarz:

Reklama

Najnowsze

2017-11-18 / Gry i programy Na Steamie znienacka pojawiło się nowe rozszerzenie do Titan Quest - Ragnarok / Od pierwszego i ostatniego rozszerzenia do Titan Quest minęło dziesięć lat, więc nikt chyba nie spodziewał się tego, że nagle pojawi się kolejne - a jednak tak się stało! Według mitologii ...
2017-11-18 / Gry i programy Nowy trailer z Ni no Kuni 2 pokazuje, że rozgrywka będzie równie śliczna jak w poprzedniczce / Ni no Kuni było jednym z tych nielicznych tytułów "od lat pięciu do stu pięciu", więc wielu czeka z niecierpliwością na - przełożoną już - premierę sequela.
2017-11-18 / Inne Quick Save 1569 / Z jakiegoś powodu ubzdurało mi się, że tegoroczny Czarny Piątek był wczoraj, więc byłem pozytywnie zaskoczony brakiem zbiorowej histerii - o losie! Cała kampania superkonsumpcjonizmu dopiero ...
Pokaż pełną listę

Najpopularniejsze

2013-12-27 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 2 - Konflikt pokoleń / Jeszcze nie zdążyliśmy się dobrze pożegnać ze świętami, a już wita nas weekend.
2013-12-20 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 1 - Kwestia sporna / Ogłoszono weekend, więc wszyscy odetchnęli z ulgą. Można wreszcie wyjść na piwo z przyjaciółmi, pojechać na koncert, albo po prostu zasiąść do ulubionej gry.
2014-01-10 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 4 - Nihil novi / Salvete! Przyznam, że nie mogłem doczekać się nowego odcinka Nerdala i Haxora, no i oczywiście się nie zawiodłem.
Pokaż pełną listę

Reklama