Facebook
Twitter
YouTube
Steam
Feed
Aplikacja Save!Project
dla Windows
Aplikacja Save!Project
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.
Rozumiem, nie pokazuj tej informacji ponownie.
Zarejestruj się Zaloguj się Jesteś członkiem naszej społeczności?

Oculus zamierza wydać tańszy zestaw nie wymagający komputera do działania

Cardi / 2017-07-13 / Sprzęt
Dziś wirtualna rzeczywistość to wciąż zabawa dla bogatych: do kosztującego 450 euro zestawu trzeba doliczyć sprzęt, który to wszystko udźwignie, co sprawia, że cena się na dobrą sprawę podwaja. Jednak w przyszłym roku sprzęt Oculusa ma być dostępny niemal dla każdego.

Sprawi to nowym model Rift, który nie tylko będzie kosztować zaledwie 200 dolarów, ale też nie będzie wymagać do działania stacjonarnego sprzętu. Jak powiedział Mark Zuckerberg, właściciel Facebooka i od pewnego czasu także Oculusa "wierzymy, że to będzie właśnie właściwa cena aby zachęcić wszystkich to wejścia w świat wirtualnej rzeczywistości". Nienazwany jeszcze sprzęt ma zapełnić lukę pomiędzy low-endowymi apkami typu Samsung VR a high-endowym Riftem.

Oculus zamierza wydać tańszy zestaw nie wymagający komputera do działania - Obraz 1


Jak dla mnie, wszystko rozbije się o to, jakie możliwości będzie dawać podobny sprzęt. Jeśli jednak nie będą one śmiesznie niskie, to zapewne wielu konsumentów pomyśli sobie "a czemu nie spróbować?" i szarpnie się na nowy zestaw Oculusa (dla dzieci w ramach Komunii albo Gwiazdki, by potem oczywiście zakosić dla siebie ;) )

[źródło: Oculus]

Komentarze

Dodaj nowy komentarz:

Reklama

Najnowsze

2017-09-26 / Inne Quick Save 1516 / Ave! Serio? Po tylu latach człowiek się dowiaduje czegoś, czego nawet nie podejrzewał! NPC-e w pierwszym Half-Life miały "zmysł" węchu! Powiedźcie mi, że to jakiś żart i ktoś po prostu grę ...
2017-09-26 / Gry i programy Nowy zwiastun Yakuza Kiwami 2 sprawia, że bardzo chcę rozumieć japoński / Niespełna miesiąc po oficjalnym potwierdzeniu przez Segę faktu powstawania Yakuza Kiwami 2, możemy pozwolić naszym zmysłom wzroku i słuchu nacieszyć się nowym zwiastunem fabularnym.
2017-09-26 / Gry i programy Bannermen chce przywrócić blask staroszkolnym RTS-om / Age of Empires, WarCraft, StarCraft i całe mnóstwo innych, klasycznych RTS-ów - kto z łezką w oku wspomina setki godzin spędzone na potyczkach ze Sztuczną Inteligencją, epickie kampanie, czy ...
Pokaż pełną listę

Najpopularniejsze

2013-12-27 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 2 - Konflikt pokoleń / Jeszcze nie zdążyliśmy się dobrze pożegnać ze świętami, a już wita nas weekend.
2013-12-20 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 1 - Kwestia sporna / Ogłoszono weekend, więc wszyscy odetchnęli z ulgą. Można wreszcie wyjść na piwo z przyjaciółmi, pojechać na koncert, albo po prostu zasiąść do ulubionej gry.
2014-01-10 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 4 - Nihil novi / Salvete! Przyznam, że nie mogłem doczekać się nowego odcinka Nerdala i Haxora, no i oczywiście się nie zawiodłem.
Pokaż pełną listę

Reklama