Facebook
Twitter
YouTube
Steam
Feed
Aplikacja Save!Project
dla Windows
Aplikacja Save!Project
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.
Rozumiem, nie pokazuj tej informacji ponownie.
Zarejestruj się Zaloguj się Jesteś członkiem naszej społeczności?

Blizzard przeistacza swoją apkę Battle.net w całe środowisko dla społeczności

OsaX Nymloth / 2017-10-09 / Inne
Battle.net (tudzież uparcie nazywany również Blizzard App i Blizzard Battle.net przez samego Blizzarda) to jedna z najstarszych platform służących do wspomagania rozgrywek sieciowych i jednocześnie aplikacja, która jest potrzebna do gry w zasadzie dowolną grę od tego legendarnego developera. Pomimo jednak tego, że bardzo często Battle.net był odpalony gdzieś tam w tle, to nie był on centrum dla graczy.

Blizzard przeistacza swoją apkę Battle.net w całe środowisko dla społeczności - Obraz 1


Sytuacja ta najwyraźniej nie podoba się studiu, o czym może świadczyć najnowsza aktualizacja wersji beta, która stała się niedawno dostępna w Ameryce Północnej. Osoby chcące testować nowe funkcje mogą zapisać się do bety zawierającej sporo zmian i sprawiających, że Battle.net zaczyna być centrum społeczności zgromadzonych wokół gier Blizzarda.

Wystarczy spojrzeć na nowości: ulepszony system konwersacji z innymi użytkownikami, możliwość ustawiania własnych avatarów i profili (zawierających np. linki do social media) to tylko kilka z ważniejszych funkcjonalności. Najważniejszą jest jednak możliwość tworzenia grup "zainteresowań", co funkcjonuje i wygląda bardzo podobnie, jak w popularnej aplikacji Discord.

Blizzard przeistacza swoją apkę Battle.net w całe środowisko dla społeczności - Obraz 2


Nie wiadomo na razie, kiedy te zmiany mają zostać wprowadzone do pozostałych regionów i do głównego klienta Battle.netu. Niemniej, w ostatnich miesiącach zdecydowanie sporo się dzieje - a to wokół samej platformy, a to wokół jej nazwy.


[źródło: pcinvasion.com]

Komentarze

Dodaj nowy komentarz:

Reklama

Najnowsze

2017-12-11 / Gry i programy GTFO przypomina się na nowym zwiastunie / Od zapowiedzi GTFO (tak, nadal życzę powodzenia w google'owaniu tego tytułu ;) ) w czerwcu tego roku minęło już sporo czasu - na tyle dużo, że zdążyłem zapomnieć o tej produkcji za którą stoi ...
2017-12-10 / Gry i programy The Last of Us II ukończone w 50-60 procentach, trailer z rozgrywki na E3 2018 / Jednym z nieobecnych gali PSX była kontynuacja jednego z najlepszych tytułów na PS3, The Last of Us - nie dostaliśmy nowych materiałów, ale poznaliśmy pewne szczegóły dotyczące rozgrywki oraz ...
2017-12-10 / Gry i programy Mechwarrior 5: Mercenaries ukaże się za rok / Dawno już nie mieliśmy gry o mechach pełną gębą (stricte multiplayerowe Hawken i Mechwarrior Online liczą się jako połówki), więc miło dowiedzieć się, że dwunożne maszyny wojenne ponownie ...
Pokaż pełną listę

Najpopularniejsze

2013-12-27 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 2 - Konflikt pokoleń / Jeszcze nie zdążyliśmy się dobrze pożegnać ze świętami, a już wita nas weekend.
2013-12-20 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 1 - Kwestia sporna / Ogłoszono weekend, więc wszyscy odetchnęli z ulgą. Można wreszcie wyjść na piwo z przyjaciółmi, pojechać na koncert, albo po prostu zasiąść do ulubionej gry.
2014-01-10 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 4 - Nihil novi / Salvete! Przyznam, że nie mogłem doczekać się nowego odcinka Nerdala i Haxora, no i oczywiście się nie zawiodłem.
Pokaż pełną listę

Reklama