Facebook
Twitter
YouTube
Steam
Feed
Aplikacja Save!Project
dla Windows
Aplikacja Save!Project
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.
Rozumiem, nie pokazuj tej informacji ponownie.
Zarejestruj się Zaloguj się Jesteś członkiem naszej społeczności?

Twórcy oryginalnego Star Control i studio Stardock idą na zwarcie

Cardi / 2017-12-02 / Gry i programy
Złe wieści z kosmicznych rubieży - według ostatnich doniesień, twórcy klasycznej kosmicznej strategii/RPG/strzelanki Star Control pokłócili się z obecnym posiadaczem praw do marki, wydawnictwem Stardock, które wykupiło ją jako część masy upadłościowej dawnego Atari.

Wspomniani twórcy (Fred Ford and Paul Reiche III) zajmowali się ostatnio produkcją Ghosts of the Precursors, czyli "sequelem" Star Control 2 [przypominam, że Star Control III nie istnieje - CRD] minus kwestie objęte marką, mieli też wątpliwości względem praw Stardock do sprzedaży klasycznych odsłon Star Control. Planujące wydanie prequela serii wydawnictwo nie ma jednak zamiaru pozwolić im na tak łatwe wywinięcie się spod praw autorskich, toteż wystosowało do nich notę zakazującą korzystania z nazw, podobizn czy elementów świata nawiązujących do Star Control.Ponieważ obie strony przekonane są co do swych racji, najwyraźniej czeka nas kolejna sądowa batalia o rozdzielenie co jest czyje i co kto może. Fanom tej klasycznej serii pozostaje tylko pokręcić głową i powrócić do topienia swych smutków w godzinach spędzonych przy GalCiv albo Endless Space.

[źródło: PCGamesN]

Komentarze

Dodaj nowy komentarz:

Reklama

Najnowsze

2017-12-11 / Gry i programy GTFO przypomina się na nowym zwiastunie / Od zapowiedzi GTFO (tak, nadal życzę powodzenia w google'owaniu tego tytułu ;) ) w czerwcu tego roku minęło już sporo czasu - na tyle dużo, że zdążyłem zapomnieć o tej produkcji za którą stoi ...
2017-12-10 / Gry i programy The Last of Us II ukończone w 50-60 procentach, trailer z rozgrywki na E3 2018 / Jednym z nieobecnych gali PSX była kontynuacja jednego z najlepszych tytułów na PS3, The Last of Us - nie dostaliśmy nowych materiałów, ale poznaliśmy pewne szczegóły dotyczące rozgrywki oraz ...
2017-12-10 / Gry i programy Mechwarrior 5: Mercenaries ukaże się za rok / Dawno już nie mieliśmy gry o mechach pełną gębą (stricte multiplayerowe Hawken i Mechwarrior Online liczą się jako połówki), więc miło dowiedzieć się, że dwunożne maszyny wojenne ponownie ...
Pokaż pełną listę

Najpopularniejsze

2013-12-27 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 2 - Konflikt pokoleń / Jeszcze nie zdążyliśmy się dobrze pożegnać ze świętami, a już wita nas weekend.
2013-12-20 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 1 - Kwestia sporna / Ogłoszono weekend, więc wszyscy odetchnęli z ulgą. Można wreszcie wyjść na piwo z przyjaciółmi, pojechać na koncert, albo po prostu zasiąść do ulubionej gry.
2014-01-10 / Inne Nerdal i Haxor, odc. 4 - Nihil novi / Salvete! Przyznam, że nie mogłem doczekać się nowego odcinka Nerdala i Haxora, no i oczywiście się nie zawiodłem.
Pokaż pełną listę

Reklama