Facebook
Twitter
YouTube
Steam
Feed
Aplikacja Save!Project
dla Windows
Aplikacja Save!Project
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.
Rozumiem, nie pokazuj tej informacji ponownie.
Zarejestruj się Zaloguj się Jesteś członkiem naszej społeczności?

Twórcy No Man's Sky potrzebują sloganu!

OldUpa / 2016-11-03 / Felieton / Redakcyjna treść publiczna
Każda solidna firma ma swoje motto. To taki moralny kompas, który wyznacza drogę i jest podwaliną wszystkich działań. Przykładów jest mnóstwo i są nader interesujące. Weźmy takie motto firmy IBM - „Think!” - od razu widać, że u nich musi być konkretnie, kreatywnie, ambitnie. Albo takie Google - „Don’t be evil!” - humor, autoironia, dystans. Moja babcia, jako poważna instytucja, również ma swój slogan - „No ale od tego nie zrubniesz!” - tutaj też nie trzeba niczego tłumaczyć.

Trudno nie docenić wagi takich drogowskazów, a że czytałem ostatnio smutne tweety o mistejkach, to pomyślałem, że co mi tam – za zupełną darmochę, w ramach czynu społecznego, zorganizuję publiczną akcję generowania sloganu dla studia Hello Games. Bo przyznać trzeba, że No Man’s Sky stał się pomnikiem bezczelności gamedevu i naiwności graczy, więc tym wiekopomnym dziełem brytyjskie studio na zawsze weszło już do panteonu gamedevowych sukinsynów. Takie zasługi nie mogą pozostać bez echa, więc ruszamy!

Ale to znowu nie taka prosta sprawa. To trzeba przecież starannie i precyzyjnie dobrać odpowiednie słowa, ułożyć je logicznie, skomponować w sensowną całość. Być może nawet jakiś wykrzyknik zastosować lub pytajnik? Tak sobie myślę, że najlepszym sloganem dla Hello Games byłoby właśnie… No Man’s Sky – tutaj wszystko się zgadza - jest jakieś niebo i nikt się do niego nie przyznaje ani po nim nie lata. Niemniej byłoby to zbyt proste, a dobrze byłoby podkreślić pustosłowie Seana Murraya i ekipy Hello Games. Gdyby się jeszcze udało zawrzeć w nim ich zamiłowanie do dymania graczy, to byłoby już idealnie! No bo chyba nikt nie zaprzeczy, że wydymali nas koncertowo?

Twórcy No Man's Sky potrzebują sloganu!  - Obraz 1


Ciężka sprawa taki slogan, a przecież nie chcemy zrealizować naszego zadania po łebkach, tak jak to ma w zwyczaju robić… CHWILA, MOMENT! To jest to! „Po łebkach!”. Może nie wyczerpuje tematu, ale na pewno świetnie opisuje jedną ze spiżowych zasad, jakimi kieruje się „Hello Games”. Ot, mamy dużo pomysłów, wiemy też, czego pragną gracze – super! To teraz zróbmy swoje po łebkach i zgarnijmy szmalec. Po mojemu slogan jak się patrzy.

No, to już teraz pewnie, drogi czytelniku, sam masz w głowie całą masę celniejszych i w punkt trafiających haseł, które twórcy No Man’s Sky mogliby nosić na firmowych koszulkach i kubkach. Nie krępuj się i podziel się nimi w komentarzach. A, niech tam, jeżeli któryś komentarz zdobędzie najwięcej plusów, wyślemy go oficjalnie jako naszą, graczy, propozycję. A nóż docenią?

Do dzieła narodzie!

P.S. Niestety hasło, które pasowałoby jak ulał - „Może nie najtaniej, ale jako tako” - charakteryzuje już firmę Bogusława Łęciny. Pozdrawiamy!

Komentarze

Dodaj nowy komentarz:

Reklama

Najnowsze

2017-11-15 / Artykuł Nioh - wersja PC / Kiedy Nioh ukazało się na początku roku na Playstation 4 raczej nie miałem przesadnie wielkich nadziei na to, że ta produkcja Team Ninja pojawi się również na innej platformie, temat wydawał ...
2017-05-17 / Artykuł Czy warto kupić Planescape: Torment Enhanced Edition? / Co można napisać o klasyku takim jak Planescape: Torment? O dziele, które przez wielu uznawane jest za absolutny majstersztyk i niedościgniony wzorzec w całym gatunku komputerowych gier RPG? ...
2017-05-14 / Artykuł Pyrkon - relacja / Który dzisiaj mamy dzień? Pytam, bo moje wspomnienia nadal kierują się ku końcowi kwietnia.
Pokaż pełną listę

Najpopularniejsze

2014-08-18 / Artykuł Telltale Games - od zera do bohatera / Pewnie powiecie, że historia firmy produkującej przygodówki musi być nudna.
2013-12-03 / Wywiad SUPERHOT - wywiad z Łukaszem "Spierkiem" Spierewką / Kilka miesięcy temu Polakom udało się narobić sporego zamieszania w sieci, nie pierwszy raz zresztą.
2013-12-30 / Artykuł 2013 za nami - redakcyjne podsumowanie roku / Rok 2013 chyli się ku końcowi. Za nami sporo dużych premier, kilka ekscytujących debiutów i niejedno większe rozczarowanie.
Pokaż pełną listę

Reklama